Popularna kosmetologia

Kosmetologia stała się w ostatnim czasie popularnym kierunkiem nauki, a jako dziedzina stawiana jest na równi rangą co np. lekarz dermatolog. Często kosmetolog ma wiedzę z bardzo wielu obszarów – chemii, biologii czy żywienia. Na zawód kosmetologa decydują się najczęściej kobiety, które później prowadzą salony kosmetyczne bądź kliniki medycyny estetycznej.

Regały używane
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

Zawód kosmetologa wymaga bardzo szerokiej wiedzy i umiejętności. W salonach kosmetycznych poza standardowymi, tradycyjnymi usługami tj. stylizacja i pielęgnacja paznokci, brwi rzęs – znajdują się także zaawansowane zabiegi najczęściej o działaniu regenerującym czy liftingującym skórę, które mają za zadanie utrzymać elastyczność i zdrowy wygląd skóry oraz mięśni, a także zapobiegać powstawaniu nowych bruzd i zmarszczek. Panie mogą zdecydować się na popularne zabiegi nieinwazyjne – peelingi, mikrodermabrazja, mezoterapia, oczyszczanie skóry, zabiegi kwasami. Najczęściej salony kosmetyczne zawierają również w swojej ofercie zyskującą na popularności depilację laserową. Jest to szybki i bezbolesny zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Jego ogromną zaletą jest utrzymanie gładkiej i pięknej skóry na długie tygodnie.

Osoby zajmujące się kosmetologią są wyszkolone z zakresu znajomości składu preparatów kosmetycznych i ich wpływu na różne rodzaje cery. Sami często nie potrafimy zdiagnozować do jakiej grupy zalicza się nasz typ skóry – suchej, tłustej czy mieszanej. Aby jak najskuteczniej łagodzić schorzenia skórne należy zaklasyfikować skórę pacjentki do odpowiedniej grupy i dobrać leczenie. Ważny jest również dobór kosmetyków. Jeśli samodzielnie dokonujemy wyboru warto poświęcić nieco więcej czasu na przeczytanie etykiety. Często w składzie czyha na nas cały arsenał szkodliwych substancji chemicznych, zapychających pory lub wywołujących alergie. Warto decydować się na kremy naturalne, które mają co prawda krótszą datę ważności, ale mają o wiele lepsze i zdrowsze działanie. Również sami możemy zająć się produkcją kosmetyków, np. wód różanych czy toników na bazie aloesu czy liścia laurowego.

Często spotkać można salony kosmetyczne połączone z zabiegami spa, gdzie zdecydować można się na relaksujący masaż, który poza działaniem odprężającym jest jedną z najbardziej skutecznych technik stosowanych przy problemach związanych z utratą jędrności skóry, zmarszczkami, cellulitem, a także bólem mięśni czy kręgosłupa.
Masaż będzie dobrym pomysłem także dla osób, które żyją w ciągłym biegu i stresie. Pozwala on nie tylko na ukojenie ciała, ale i duszy – zarówno za pomocą dotyku jak i zapachów olejków eterycznych, spokojnej muzyki, a nierzadko także drobnego poczęstunku.