Kosmetyka

Słowo kosmetyka zna chyba każdy, czym jednak jest ogólnie i jaki jest zakres działań kosmetyki już nie. Układanie parkietu Warszawa. Ogólnie kosmetyka pochodzi od greckiego słowa cosmeo, znaczące zdobić oraz słowa cosmeticas, czyli upiększać. Można tutaj także nawiązać nazwą do słowa cosmos, oznaczającego ład oraz porządek. Aktualnie kosmetyka opiera się o naukę zwaną kosmetologią, która gromadzi w sobie powszechne zagadnienia z dziedzin takich jak chemia, biologia, czy też medycyna.

Układanie parkietu Warszawa
http://vipparkiet.pl/ukladanie/
Ułożymy parkiet idealny dla Twojego wnętrza.
Odwiedź nasz salon VIP Parkiet w Warszawie.

Kosmetykę możemy podzielić, na kosmetykę zapobiegawczą, korekcyjną i dermatologiczną. Jeśli chodzi o kosmetykę zapobiegawczą, czyli inaczej zwaną pielęgnacyjną, to ma za zadanie on podtrzymania urody oraz zapobieganiu powstawaniu jej defektów. W przypadku kosmetyki korekcyjnej, zwanej też upiększającą, to polega ona na tuszowaniu wad urodowych oraz podkreślaniu jej cech dodatnich. W kosmetyce dermatologicznej, czyli leczniczej usuwane są powstałe choroby skórne, jak i przeprowadzane są zabiegi zapobiegające tym chorobom.

Zabiegi kosmetyki wykonywane są przez kosmetyczkę, jest wiele kursów i szkoleń, pozwalające zdobyć doświadczenie w tej dziedzinie. Ogółem kosmetyczka jest zawodem typowo kobiecym i jeśli chodzi o usługi kosmetyczne, to również korzystają z nich głównie osoby płci pięknej. Zadaniem kosmetyczki jest więc zadbanie o wygląd klientki, poprzez wykonywanie różnego typu zabieg, czy to zabiegi lecznicze, czy upiększające. U kosmetyczki znajdziemy również profesjonalną poradę w doborze odpowiednich kosmetyków, a także ogólne informacje o kosmetyce.

Zakres obowiązków kosmetyczki możemy wyróżnić w kilku podpunktach :

  • wykonywanie takich zabiegów pielęgnacyjnych jak maski, kremy i masaże
  • wykonywanie zabiegów upiększających, między innymi manicure, pedicure, depilacja, czy też farbowanie brwi oraz rzęs
  • udzielanie porady kosmetycznej
  • wykonywanie zabiegów hydroterapii, światłolecznictwa i elektrolecznictwa
  • wykonywanie zabiegów małej chirurgii za pomocą elektrolizy, galwanokaustyki, diatermii i krioterapii
  • diagnozę stanu skóry oraz skierowanie w razie jakichkolwiek problemów do lekarza
  • sterylność oraz zadbanie o miejsce pracy.

Co do wymagań zawodu kosmetyczki, to należy kończyć policealną szkołę w takim kierunku, bądź też wybrać się na specjalistyczny kurs. Ważny jest nie tylko dyplom, ale również posiadanie odpowiedniej wiedzy w zakresie kosmetyki. Na rynku pojawiają się bowiem coraz nowsze kosmetyki oraz techniki, dlatego każda kosmetyczka nieustannie powinna pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie. Zarobki na tym stanowisku to okolice dwóch tysięcy złotych, natomiast otwierając swój własny salon, mogą być one znacznie wyższe.