Kosmetlog

Dziedziną nauki, na którą coraz częściej decydują się młode kobiety jest kosmetologia. Łączyć może w sobie zarówno sposób na zarabianie pieniędzy, lecz także ogromną pasję i satysfakcję. Biorąc pod uwagę sławę jaką zyskują salony kosmetyczne – może być to świetny pomysł na biznes. Czym dokładniej zajmuje się kosmetolog?

DSM Dewelopment
http://www.dsm-dewelopment.pl
Nowe domy szeregowe, segmenty i mieszkania.
Osiedle mieszkaniowe na warszawskiej Białołęce.

Podstawową wiedzą, którą powinien dysponować profesjonalny kosmetolog to przede wszystkim zakres wiedzy z dermatologii. To do kosmetologa równie często co do dermatologa zgłaszamy się z problemami skórnymi. W przeciwieństwie do dermatologa – kosmetyczka poprawia wygląd skóry za pomocą kosmetyków i różnych zabiegów, np. oczyszczanie twarzy czy zabieg kwasem migdałowym. Często to właśnie nieodpowiednia higiena i pielęgnacja cery prowadzi do pogorszenia jej stanu i cykl regularnych zabiegów wystarczy, by pozbyć się niedoskonałości. W ramach kosmetologii upiększającej wykonywane są również popularne i znane wszystkim zabiegi pielęgnacyjne dłoni i paznokci – peelingi, masaże, manicure czy pedicure. Również w zakres pracy kosmetologa wchodzą zabiegi stylizacji, np. rzęs czy brwi. Coraz częściej w swoich pakietach salony kosmetyczne oferują także laserową depilację oraz zabiegi z zakresu medycyny estetyczny czyli takie o działaniu rewitalizującym i regenerującym, które mają na celu poprawić wygląd i jędrność skóry, zahamować jej starzenie, wyeliminować przebarwienia i zmarszczki. Reprezentantami z tej podgrupy są takie zabiegi jak mikrodermabrazja, złuszczanie naskórka czy maski.

Kosmetolog powinien także udzielić pacjentowi rad, związanych z odpowiednim żywieniem, mającym wpływ na wygląd zewnętrzny oraz z odpowiednio dobraną pielęgnacją i produktami kosmetycznymi. I tu niestety często czyhają na nas pułapki. W kosmetykach bowiem kryje się mnóstwo szkodliwej chemii i potrzeba sporej uwagi i wiedzy, aby uniknąć takich, które zamiast pomóc naszej skórze – rozsieją na niej spustoszenie. O jakich składnikach mowa? W kremach wystrzegajmy się takich substancji jak np. popularne konserwanty kosmetyczne czyli parabeny, kryjące się pod nazwami Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben. Po ich zastosowaniu mogą wystąpić podrażnienia bądź alergię, choć nie każdy zareaguje na nie negatywnie. Na rynku istnieje jednak mnóstwo wspaniałych produktów, składających się z naturalnych składników, którym można zaufać i to je warto wybierać. Kolejnymi składnikami, budzącymi liczne kontrowersje są PEG-i, oleje mineralne, paraffinum liquidum, sls i sles.

Nie na każdej skórze wymienione wyżej składniki muszą działać negatywnie, jest to uwarunkowane wieloma czynnikami, a produkt, który u jednej osoby sprawdzi się rewelacyjnie u drugiej może wywołać szereg niepożądanych efektów. Żeby uniknąć zatem przykrych konsekwencji warto poświęcić chwilę czasu na szybką analizę etykiety produktu i wybrać taki, który nie posiada w swoim składzie substancji potencjalnie szkodliwych.