Dziedzina kosmetologii

Kosmetologia jest dziedziną niezwykle obszerną i łączy w sobie wiedzę z wielu obszarów nauki, m.in chemii, biologii, anatomii czy ogólnych przedmiotów medycznych. Dotyka również wątków w kwestii dermatologii czy medycyny estetycznej. Niewątpliwie jest to dyscyplina ściśle z nimi powiązana, a wśród kosmetologów wyodrębnić należ ich konkretne specjalizacje, w których się kształcą. Profesjonalny kosmetolog powinien posiadać wiedzę, umożliwiającą pomóc pacjentowi i odpowiedzieć na jego pytania, związane z odpowiednią pielęgnacją przede wszystkim skóry, lecz także i paznokci czy włosów oraz prawidłowym doborem kosmetyków, poprzez znajomość ich składu i potrzeb pacjenta. Stąd też powstają liczne salony kosmetyczne czy kliniki.

Fototapety kuchenne
http://produkcjafototapet.pl
Fototapety ścienne, fotookleiny, druk na szkle.
Podkreślimy indywidualny charakter Twojego mieszkania.

Salony kosmetyczne zdobyły w minionym czasie ogromną popularność, a każdy z nich często specjalizuje się konkretną dziedziną kosmetologii. Najczęściej w takich salonach wykonuje się podstawowe zabiegi tj. pielęgnacja i stylizacja paznokci (popularne Manicure i Pedicure), zabiegi upiększające – stylizacja rzęs czy paznokci, a także bardziej zaawansowane tj. laserowa depilacja, oczyszczanie twarzy, powiększanie ust, botoks. Decydując się jednak na zabieg w salonie kosmetycznym warto dokładnie przemyśleć który salon wybieramy. Przykładem może być tutaj wspomniany zabieg depilacji laserowej, który stał się hitem ostatnich lat i coraz więcej salonów posiada go w swojej ofercie. Znalezienie jednak salonu, który pracuje na dobrym sprzęcie może być trudne, a jest to podstawowy warunek satysfakcjonującego efektu zabiegu. Kosmetolodzy przestrzegają, aby podczas wyboru salonu nie sugerować się niskimi cenami, gdyż często idą one w parze ze słabą jakością usług. Niestety często kobiety są rozczarowane efektem depilacji i wracają do tradycyjnych metod, które są znacznie mniej skuteczne.

Coraz więcej powstaje także salonów masażu. Mogą być one terapeutyczne, pielęgnacyjne, relaksacyjne. Wybierać można spośród wielu przeróżnych pakietów. Od nas zależy czy decydujemy się na masaż całego ciała czy np. stóp lub dłoni. Masaże często połączone są z relaksacyjną muzyką, drobnym poczęstunkiem i klimatyczną aranżacją wnętrza. Do takich zabiegów wykorzystywane są nie tylko świetne techniki wyszkolonych w tej dziedzinie masażystów, ale również wiele dodatkowych elementów tj. specjalne kamienie, olejki czy gorącą czekolada. Taki zabieg z pewnością każdemu przyniesie ukojenie i każdy raz na jakiś czas powinien zafundować sobie taką przyjemność. Bon do salonu kosmetycznego bądź SPA może stanowić świetny pomysł na prezent.